TableOnline IconTableOnline Logo

Bus Burger Salpakangas

Erämiehentie 1, Lahti
Ameerika

Bus Burger Salpakangas is a Yankee styled restaurant in Hollola, with loads of delicious food and relaxed atmosphere.

In Bus Burger you can enjoy the food both inside the restaurant and outside. The restaurant prepares steaks and sauces from scratch. The strengths of the restaurant are fresh ingredients and generous dish sizes. In addition to the main dishes, the restaurant offers delicious self-made ice creams in Yankee style.

Bus Burger is a familiar stop for example for motorists. In the summertime, Bus Burger also delivers live music nights where the atmosphere goes through the roof.

Eripära

Avatud täna 9:00-21

Esmaspäev9:00-21
Teisipäev 9:00-21
Kolmapäev 9:00-21
Neljapäev9:00-21
Reede9:00-22
Laupäev10:00-22:00
Pühapäev10:00-21:00

Restorani üritused


  • Koulujen päättäjäiset 1.6.
    1.6.2019

    Koulujen päättäjäiset 1.6.

    1.6.2019 Koulujen päättäjäisten kunniaksi Bus burger Salpakankaalla luvassa happy hour (klo 19-20) tarjouksia sekä onnenpyörä!


    Üritus toimub:
    Laupäev10:00 - 22:00

Restorani arvustused

TableOnline logo4.57 / 5
Üleüldine
4.86 / 5
Köök
4.5 / 5
Atmosfäär
4.21 / 5
Teenindus
4 / 5

Äitienpäivä

Ei pettänyt ruoan osalta. Palvelu ystävällistä, mutta henkilökuntaa niukasti asiakasmäärään nähden.

Jarkko
4 / 5
Köök
4 / 5
Atmosfäär
3 / 5
Teenindus
4 / 5

Kiva käynti

Ruoka hyvää, musiikki hyvää, sisustus kiva ja teemaan sopiva. Henkilökuntaa ei juuri näkynyt, mutta toisaalta sai olla omassa rauhassaan.

Anu
5 / 5
Köök
5 / 5
Atmosfäär
3 / 5
Teenindus
5 / 5

Lauataiherkuttelu

Kaikinpuolin miellyttävä ja herkullinen kokemus.

Tiina
5 / 5
Köök
5 / 5
Atmosfäär
5 / 5
Teenindus
5 / 5

Varaus onnistui hyvin 

Palvelu hieman hidasta ja asiakaspalvelusta huomaa ettei ole alalla olleet kovinkaan kauaa.

Tiia
5 / 5
Köök
5 / 5
Atmosfäär
3 / 5
Teenindus
5 / 5

31.3.2019

Kaikki oli kuten sovittu

Manu
5 / 5
Köök
5 / 5
Atmosfäär
5 / 5
Teenindus
5 / 5

6 hengen seurue

Hyvä ilta  hyvä mieli tarjoilia ei käynyt kertaakaan ruokailun aikana ja sai lisää juomia itse hakiessa kysellä keittiöstä henkilökuntaa joka oli sielä hommissa

Rami
5 / 5
Köök
4 / 5
Atmosfäär
3 / 5
Teenindus
4 / 5

15.12.18

Kiireestä ja kassa ongelmista huolimatta, palvelu oli hyvää, ruoka maistuvaa ja tunnelma hyvä. Toki live-musiikki hieman häiritsi jutustelua kun ei ison pöydän takaa kuullut mitään. Mutta ei kai sitä syödessä niin tarvitse puhuakaan.

Marja-leena
5 / 5
Köök
4 / 5
Atmosfäär
5 / 5
Teenindus
5 / 5

Takuuvarmat loistoburgerit

Bus burgerissa tulee kassalla haasteeksi burgerin valinta, sillä listalta löytyy niin monta hyvää vaihtoehtoa! Tällä kertaa valinta osui blue cheese burgeriin ja jälleen kerran aivan älyttömän hyvää! Tätä kannatti tulla kauempaakin maistamaan!

Harri
5 / 5
Köök
4 / 5
Atmosfäär
5 / 5
Teenindus