TableOnline IconTableOnline Logo

Bus Burger Salpakangas

Erämiehentie 1, Lahti
Amerikkalainen

Bus Burger Salpakangas on Hollolassa sijaitseva jenkkityylinen ravintola, jonka kantavat voimat ovat herkullinen ruoka ja rento ilmapiiri.

Bus Burgerissa voit herkutella sekä sisällä, että ulkona.

Ravintola valmistaa pihvit ja kastikkeet itse alusta saakka. Ravintolan vahvuuksina toimivat tuoreet raaka-aineet ja reippaat annoskoot. Pääruoakien lisäksi ravintola tarjoaa herkullisia itsevalmistettuja jäätelöitä jenkki tyyliin.

Bus Burger on tuttu stoppi mm. motoristeille ja jenkkiautojen harrastelijoille. Kesäisin Bus Burger tajoaa myös live-musiikin täyttämiä iltoja, jolloin tunnelma on taatusti katossa.

Erikoisala

Avoinna tänään 9:00-21

Maanantai9:00-21
Tiistai9:00-21
Keskiviikko9:00-21
Torstai9:00-21
Perjantai9:00-22
Lauantai10:00-22:00
Sunnuntai10:00-21:00

Ravintolan arvostelut

TableOnline logo4.57 / 5
Kokonaisuus
4.86 / 5
Keittiö
4.5 / 5
Tunnelma
4.21 / 5
Palvelu
4 / 5

Äitienpäivä

Ei pettänyt ruoan osalta. Palvelu ystävällistä, mutta henkilökuntaa niukasti asiakasmäärään nähden.

Jarkko
4 / 5
Keittiö
4 / 5
Tunnelma
3 / 5
Palvelu
4 / 5

Kiva käynti

Ruoka hyvää, musiikki hyvää, sisustus kiva ja teemaan sopiva. Henkilökuntaa ei juuri näkynyt, mutta toisaalta sai olla omassa rauhassaan.

Anu
5 / 5
Keittiö
5 / 5
Tunnelma
3 / 5
Palvelu
5 / 5

Lauataiherkuttelu

Kaikinpuolin miellyttävä ja herkullinen kokemus.

Tiina
5 / 5
Keittiö
5 / 5
Tunnelma
5 / 5
Palvelu
5 / 5

Varaus onnistui hyvin 

Palvelu hieman hidasta ja asiakaspalvelusta huomaa ettei ole alalla olleet kovinkaan kauaa.

Tiia
5 / 5
Keittiö
5 / 5
Tunnelma
3 / 5
Palvelu
5 / 5

31.3.2019

Kaikki oli kuten sovittu

Manu
5 / 5
Keittiö
5 / 5
Tunnelma
5 / 5
Palvelu
5 / 5

6 hengen seurue

Hyvä ilta  hyvä mieli tarjoilia ei käynyt kertaakaan ruokailun aikana ja sai lisää juomia itse hakiessa kysellä keittiöstä henkilökuntaa joka oli sielä hommissa

Rami
5 / 5
Keittiö
4 / 5
Tunnelma
3 / 5
Palvelu
4 / 5

15.12.18

Kiireestä ja kassa ongelmista huolimatta, palvelu oli hyvää, ruoka maistuvaa ja tunnelma hyvä. Toki live-musiikki hieman häiritsi jutustelua kun ei ison pöydän takaa kuullut mitään. Mutta ei kai sitä syödessä niin tarvitse puhuakaan.

Marja-leena
5 / 5
Keittiö
4 / 5
Tunnelma
5 / 5
Palvelu
5 / 5

Takuuvarmat loistoburgerit

Bus burgerissa tulee kassalla haasteeksi burgerin valinta, sillä listalta löytyy niin monta hyvää vaihtoehtoa! Tällä kertaa valinta osui blue cheese burgeriin ja jälleen kerran aivan älyttömän hyvää! Tätä kannatti tulla kauempaakin maistamaan!

Harri
5 / 5
Keittiö
4 / 5
Tunnelma
5 / 5
Palvelu